Niezalogowany      Zaloguj       Załóż konto      Zwózkowy System Paralotniowy
Strona główna | Sylwetki pilotów | Startowiska | WARUN | Pogoda | Ubezpieczenie | Forum | Linki
Startowiska
Gdzie latamy
  :. Bielinek
  :. Chojna
  :. Gryfino
  :. Trzęsacz

Gdzie jest warun?
Tu znajduje sie odpowiedz na powyzsze pytanie
  :. Warun
  :. Warun-mobile

Sylwetki pilotów
To my

Ubezpieczenie
Gdzie można się ubezpieczyć

Strefy 3d
Generator stref 3d dla Google Earth

Pogoda
Aktualna pogoda

Zwózkowy System Paralotniowy
Testowa wersja ZSYPu


Startowisko Trzęsacz

Położenie: klif w Trzęsaczu (gmina Rewal)
Współrzędne: 54°4'40"N 14°59'47"E
Rodzaje lotów: Żagiel
Kierunek wiatru: 340 z odchyłkami 20
Siła wiatru: 4-8 m/s
Deniwelacja: ok. 10 m

Dojazd:
Jadąc z kierunku Kamienia Pomorskiego drogą nr 102, przejeżdżamy przez całą miejscowość. Po lewej stronie mijamy dojazd bezpośrednio pod ruiny Kościoła i zejście na plażę oraz ogrodzony, zabudowany teren, za którym znajduje otwarta przestrzeń z widokiem na morze. Tuż przy końcu ogrodzenia znajduje się polna (i bardzo nierówna) droga do samego startowiska. Samochód można też zostawić w samej miejscowości i dość na wschód od ruin Kościoła ścieżką wzdłuż klifu.

Loty:
Typowo żaglowe. Przy sprzyjających warunkach, możliwe loty na wschód do Niechorza – Latarnia, na zachód do Dziwnówka – wieżowce. Odległość między punktami skrajnymi to około 17,5 km.

Startowisko:
Pas szerokości ponad 50 metrów na klifie. Miejsca wystarcza na rozłożenie wielu paralotni. Start wyłącznie alpejski. Przy sprzyjających warunkach (za słabo na latanie) jest to dobre miejsce do ćwiczenia Alpejki. Start z klifu przy silniejszym wietrze będzie wymagał asekuracji, w przeciwnym razie jest duża szansa, że zostaniemy „przeczochrani” po startowisku (sprawdzone w praktyce Smile ). W takich warunkach najlepiej samodzielnie startować z plaży (zejście przy ruinach, lub dalej na zachód – ok. 500 m). Po starcie trzeba „przykleić” się do klifu, ponieważ pas noszeń jest stosunkowo wąski, jednocześnie uważając na drzewa i krzaki..

Lądowisko:
Zazwyczaj lądujemy na startowisku. W skrajnych warunkach (zwłaszcza jak jest za słabo Wink ) kończymy na plaży. Odważni lądują w morzu lub na drzewach.

Zagrożenia:
W niektórych miejscach są umocnienia lini brzegowej, lub bardzo wąska plaża – nie pozostawiające miejsca na bezpieczne lądowanie. W okolicy ruin Kościoła znajduje się taras widokowy i zejście na plażę, które należy omijać z zapasem wysokości. Przy silniejszym wietrze należy uważać by nie dać się przewiać za klif.


Linki:
Wikimapa
Windguru-prognozy
Youtube film1
Youtube film1
Youtube film1
Youtube film1
Youtube film1

 
...:::: Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Paralotniowe 2007 ::::...

(c)Matthias & Sławomir Socha